BLOGGER TEMPLATES AND TWITTER BACKGROUNDS »

Monday, April 19, 2010

Our Product - Lip Balm

Finally! Our product was finally produced! Unfortunately, we were unable to show you the photos of our lip balm. We will sell our lip balm at $1.80. Why buy our lip balm instead of others? Because

  • The ingredients that we use to make the lip balm are the best quality with no artificial additives.
  • Its small container makes it easily portable.
  • It has fragance and makes your lips look appealing.
  • It can use as a cosmetics and mosturizes your lip almost immediately!

Our lip balm will meet the user's needs. So, GRAB ONE QUICKLY! We will be selling it at Mayflower Secondary School. See you there!

Wednesday, April 7, 2010

Welcome

Welcome to this blog! We are Sec. Two student from Mayflower Secondary School. This blog is for our IPW project, lip balm. We will post more about our product soon. Enjoy!